Wspólne śpiewanie z góralami

  • 0
  • 1 lutego 2015
dom opieki warszawa gorale top

Osobom starszym często doskwiera uczucie przygnębienia i smutku. Winę ponosi zarówno nie najlepsze samopoczucie, jak i codzienna monotonia. Każdy dzień wydaje się być taki sam. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nuda i rutyna mogą bardzo negatywnie oddziaływać na komfort psychiczny starszego człowieka. Dlatego staramy się wprowadzić odrobinę urozmaicenia do planu dnia naszych pensjonariuszy, od czasu do czasu zapraszając do naszych domów góralski zespół.

 

Od dawna wiadomo, że muzyka ma bardzo pozytywny wpływ na psychikę. Szczególnie gdy jest to muzyka radosna i energiczna. Słuchanie takich dźwięków poprawia nastrój, dodaje sił witalnych, sprawia, że nasi seniorzy uśmiechają się, klaskają, czasem nawet próbują przypomnieć sobie słowa znanych im góralskich piosenek. Muzyce towarzyszą pokazy tańca góralskiego, co dodatkowo wprowadza wesołą atmosferę.

 

Po każdej takiej wizycie dostrzegamy, że mieszkańcy naszych domów są w lepszych humorach. Jest to najlepszy dowód na to, że góralskie śpiewy i tańce pozwalają choć na chwilę zapomnieć o problemach i dolegliwościach.

Komentarze:

Leave a Reply