Wigilia Bożego Narodzenia 2014

  • 0
  • 2 stycznia 2015
Dom opieki warszawa wigilia 01

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Nieodłącznie kojarzy się z rodzinnym ciepłem, wspólnym kolędowaniem, składaniem życzeń płynących z głębi serca i wszechobecną serdeczną atmosferą. Nikt nie chce być wtedy sam. Dbając o samopoczucie naszych pensjonariuszy, każdego roku organizujemy wspólne spotkanie przy wigilijnym stole.

 

Niezwykły świąteczny nastrój da się wyczuć jeszcze przed zobaczeniem na niebie pierwszej gwiazdki. Mieszkańcy domów chętnie angażują się w przygotowania, własnoręcznie wykonując choinkowe ozdoby oraz stroiki, które udekorują stół podczas Wigilii. A gdy nadchodzi czas, aby przy tym stole zasiąść, nasi pensjonariusze nie są sami. W kolacji wigilijnej uczestniczą również członkowie ich rodzin, którzy chętnie przychodzą, żeby złożyć swoim bliskim życzenia, porozmawiać, podzielić się codziennymi radościami i troskami. Spotkaniu oczywiście towarzyszy łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd, a na stole pojawiają się tradycyjne potrawy.

 

Wspólnie spędzony świąteczny czas przysparza mieszkańcom naszych domów mnóstwo radości. Dają energię na kolejne dni, są źródłem wspaniałych wspomnień, a przede wszystkim przypominają im, że są kochani przez swoich najbliższych.

Komentarze:

One Comment

Leave a Reply