Oferta dla mieszkańców stolicy

  • 0
  • 27 października 2015

Mimo iż prywatny dom opieki w każdym mieście nikogo dziś nie dziwi, jeszcze dwadzieścia lat temu takie placówki można było policzyć na palcach obu rąk. Obecnie, same domy opieki w Warszawie są równie liczne. Jest to związane z rosnącym zapotrzebowaniem na profesjonalną opiekę, nie każda rodzina może ją bowiem zagwarantować swoim niepełnosprawnym i niesamodzielnym krewnym.

Postęp medycyny oraz malejąca liczba urodzeń doprowadziły do sytuacji, w której odsetek osób w wieku emerytalnym jest największy w historii (i stale rośnie). Osoby takie często pozostają samodzielne, jednak zdarzają się sytuacje, w których wymagają fachowej opieki. Ponieważ nie zawsze mogą liczyć na pomoc bliskich, pojawiło się zapotrzebowanie na konkretną usługę. O czym mowa? Oczywiście o domach seniora.

Warszawa jest najbardziej dynamicznym miastem w Polsce ? to tutaj przyjeżdżają osoby pragnące robić karierę, mają tu również swoje siedziby największe firmy. Wszystko to sprawia, że oferta domów spokojnej starości skierowana do mieszkańców stolicy jest wyjątkowo atrakcyjna. Zarówno w samym mieście, jak i w wielu podwarszawskich miejscowościach mieszczą się ośrodki (prywatne i publiczne) świadczące profesjonalną 24-godzinną opiekę nad seniorami oraz osobami niepełnosprawnymi.

Niektórzy wciąż mają wątpliwości względem domów seniora. Przez lata osoby, które zdecydowały się oddać członka rodziny do takiej placówki narażały się na krytykę ze strony otoczenia. Obecnie trend ten zaczyna się zmieniać, zaś ludzie coraz częściej doceniają możliwości jakie daje im profesjonalny dom spokojnej starości.

Komentarze:

Leave a Reply