Koszt pobytu w domu opieki dla starców

By | Blog | No Comments

Ile kosztuje pobyt w domu opieki?

Województwo mazowieckie, a zwłaszcza Warszawa i jej najbliższe okolice stanowią główny obszar działalności naszych domów spokojnej starości. Charakteryzują się one nie tylko sielskim krajobrazem i dużymi połaciami zieleni, ale również oferują szybki i bezproblemowy dojazd. Nasi podopieczni cenią sobie spokój i czyste powietrze, a my cieszymy się, że możemy im te proste przyjemności zapewnić. Jednak wiele osób poszukując dobrych domów opieki dla osób starszych lub schorowanych, w pierwszej kolejności chce wiedzieć jaki jest koszt pobytu w domu opieki.

Czy koszty pobytu w domu opieki dla starców są wysokie?

Poszukując odpowiedzi na pytanie: “jaki jest koszt pobytu w domu opieki” warto wiedzieć, iż ceny te nie są wygórowane. Wiemy o tym, że w wielu przypadkach nasza pomoc może okazać się niezbędna, szczególnie, gdy najbliżsi osoby starszej nie mają czasu lub też odpowiednich warunków i umiejętności, by w odpowiedni sposób się nimi zajmować. Kompetentna opieka nad seniorem to priorytet w każdym domu opieki dla ludzi starszych Olimp. Dlatego też nasze domy opieki prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę – zespół pielęgniarek i opiekunek, a także lekarzy specjalistów. Wiemy, że dom opieki dla osób starszych to miejsce, które powinno otaczać swoich mieszkańców ciepłem i troską. Ta misja przyświeca wszystkim pracownikom domów opieki dla osób starszych w Warszawie i jej okolicy.

koszt pobytu w domu opieki

Koszt pobytu w domu opieki dla starców – co wchodzi w zakres naszych usług?

Chcąc wiedzieć, jaki jest koszt pobytu w domu opieki, warto dokładnie zapoznać się z daną placówką, by mieć pewność, że nasze pieniądze będą odpowiednio spożytkowane. Pomoc oferowana przez nasze Domy Opieki Olimp gwarantuje najwyższą jakość opieki nad osobami starszymi. Tym, co odróżnia nas od konkurencji jest indywidualne podejście do potrzeb każdego seniora, kompleksowa opieka oraz poczucie misji. Wszyscy nasi rezydenci, poza profesjonalną opieką wielu specjalistów (lekarzy, rehabilitantów, fryzjerów, itp.) mogą liczyć na troskę oraz miłą, rodzinną atmosferę. A wszystko to w sielskim klimacie podwarszawskich miejscowości. Jeżeli więc szukają Państwo sprawdzonych i godnych zaufania osób od opieki nad seniorem, to nie mogliście trafić lepiej!

Ile kosztuje prywatny dom opieki i dlaczego warto się do nas zgłosić?

Ile kosztuje prywatny dom opieki? W różnych ośrodkach stawki są inne, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z każdym z nich, by móc wybrać najbardziej kompetentny ośrodek, który jednocześnie będzie korzystny finansowo. Fachowa opieka nad osobami starszymi nie jest zadaniem łatwym, bowiem seniorzy stanowią wyjątkowo specyficzną grupę osób. Różnią się od siebie charakterem, temperamentem, wymaganiami, zainteresowaniami oraz potrzebami, które należy zaspokoić. Mimo to, starsze osoby często (świadomie lub nie) czują, że są ciężarem dla swoich rodzin i nie proszą o pomoc nawet w sytuacji gdy naprawdę jej potrzebują. Ich bliscy starają się natomiast pomóc najlepiej jak potrafią, ale nie zawsze są w stanie podołać wymaganiom ? zwłaszcza jeśli osoba starsza jest schorowana lub niepełnosprawna. W takiej sytuacji należy skorzystać ze specjalnie przystosowanej do tego celu placówki, takiej jak prywatne domy pomocy społecznej.

ile kosztuje prywatny dom opieki

Ile kosztują prywatne domy opieki – czy ceny te są wysokie?

Ile kosztuje pobyt w domu opieki? Ceny są ustalane indywidualnie, po jak najlepszym dopasowaniu oferty do potrzeb oraz możliwości rezydentów.
Jednak najczęściej kształtują się one w przedziale od 2 300 zł do 3 000 zł za miejsce. Są one uzależnione m.in. od domu, liczby miejsc w pokoju, jego standardu, etc. W imieniu wszystkich pracowników serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszymi placówkami!

Koszty pobytu w domu starców nie muszą być wysokie

Wszystkie osoby poszukujące odpowiedzi na pytanie: “ile kosztuje pobyt w domu opieki” serdecznie zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub też bezpośredniego w jednej z naszych placówek. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania.

dom opieki koszt

Państwowe domy opieki społecznej Warszawa

By | Blog | No Comments

Rodzinna atmosfera i bliskość przyrody

W dzisiejszych czasach państwowy dom opieki społecznej nie jest kojarzony z przykrym miejscem, w którym brak odpowiedniej opieki jest na porządku dziennym, czego dowodem są nasze placówki. Oferta naszych państwowych domów opieki w Warszawie skierowana jest, przede wszystkim, do osób starszych, często schorowanych i niepełnosprawnych. Państwowe domy opieki “Olimp” to nie tylko pomoc w wykonywaniu codziennych, niezbędnych czynności, ale również fachowa opieka, rehabilitacja i możliwość poznawania nowych ludzi. Spokój, cisza oraz miła, rodzinna atmosfera to zalety, którymi szczyci się każdy nasz państwowy dom opieki społecznej w Warszawie. Jesteśmy niezwykle dumni z zaufania, jakim darzą nas rezydenci naszych placówek oraz ich najbliżsi. Jeżeli chcą Państwo poznać nas bliżej – serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasz państwowy dom opieki w Warszawie to doskonałe miejsce, na to, by ostatnie lata życia spędzić w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Gdzie znajdują się nasze państwowe domy opieki w Warszawie?

Warto wiedzieć, że nasze państwowe domy opieki istnieją już od 10 lat. W każdej z naszych placówek dbamy o zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie osób starszych. Posiadamy trzy domy spokojnej starości zlokalizowane na terenie okolic Warszawy: państwowy dom opieki w Nadmie, Sulejówku i Majdanie. Dzięki temu nasi pensjonariusze mogą spokojnie wypoczywać z dala od miejskiego zgiełku w malowniczych okolicznościach natury, co z pewnością pozytywnie wpływa nie tylko na ich dobre samopoczucie, ale również zdrowie.

państwowe domy opieki społecznej warszawa

Państwowy dom opieki – Warszawa. Wykwalifikowany i doświadczony personel

Właściwa opieka nad osobami starszymi nie jest zadaniem łatwym, bowiem seniorzy stanowią wyjątkowo specyficzną grupę osób. Różnią się od siebie charakterem, temperamentem, wymaganiami, zainteresowaniami oraz potrzebami, które należy zaspokoić. Mimo to, starsze osoby często czują, że są ciężarem dla swoich rodzin i nie proszą o pomoc nawet w sytuacji gdy naprawdę jej potrzebują. Ich bliscy starają się natomiast pomóc najlepiej jak potrafią, ale nie zawsze są w stanie podołać wymaganiom – zwłaszcza jeśli osoba starsza jest schorowana lub niepełnosprawna. W takiej sytuacji należy skorzystać ze specjalnie przystosowanej do tego celu placówki, takiej jak państwowy dom opieki w Warszawie.

Co jeszcze warto o nas wiedzieć? Wszystkie nasze państwowe domy opieki “Olimp” i nie tylko dostosowane są również do opieki nad osobami niepełnosprawnymi – zarówno architektonicznie, jak i w zakresie personelu. Organizujemy zabiegi rehabilitacyjne i gwarantujemy stały kontakt z lekarzami specjalistami. Ośrodki, o których mowa to te, zlokalizowane w Sulejówku, Józefowie, Radości, Nadmie oraz Międzylesiu. Powierzając bliską osobę w nasze ręce możesz mieć pewność, że ją otoczymy ją troską i szacunkiem, na który zasługuje.

państwowy dom opieki warszawa

Państwowe domy opieki społecznej w Warszawie – rodzinna atmosfera i domowa kuchnia

Tym, co cechuje nasze państwowe domy opieki jest przede wszystkim profesjonalna opieka nad osobami starszymi, seniorami i niepełnosprawnymi. Robimy wszystko, aby sprawić, żeby nasi kuracjusze czuli się w nich jak u siebie w domu. Jesteśmy w stanie to osiągnąć dzięki wykwalifikowanej i przyjaźnie nastawionej kadrze pracowników – pielęgniarkom i opiekunkom, a także domowej kuchni. Do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia niezbędna jest naszym pensjonariuszom zbilansowana dieta. W konsultacji z lekarzami i dietetykami przygotowujemy posiłki, które są nie tylko smaczne, ale i zdrowe.

Istnieje wiele powodów, dla których nasze państwowe domy opieki w Warszawie cieszą się tak dużym uznaniem. Jednak najważniejszym z nich jest fakt, że każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, ponieważ wiemy, jak zróżnicowane są potrzeby seniorów. Opieka nad osobami starszymi nie ma przed nami żadnych tajemnic, a wszystko to przez wieloletnie doświadczenie każdego naszego pracownika. Dzięki temu możemy zagwarantować Państwu, że wszystkie osoby znajdujące się pod naszą opieką są w dobrych rękach. Zapraszamy więc do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane profesjonalną opieką osób starszych w Warszawie i jej okolicy!

państwowe domy opieki warszawa

Aktywność to lepsza jakość życia. Oto 4 sposoby na aktywność osób starszych

By | Blog | No Comments

Jesień życia wcale nie musi oznaczać rezygnacji z tego, co dana osoba lubi w życiu robić lub gdzie bywać. Niezależnie od tego, czy senior mieszka sam, z rodziną, czy może wspiera go na co dzień dom opieki dla osób starszych, aktywność może zostać naturalnie wpisana w jego codzienność. Pasja i aktywność to bowiem recepta na dłuższe i lepsze życie. W jaki sposób nasi seniorzy mogą spędzać aktywnie i ciekawie czas?

Czytaj dalej

Jak poradzić sobie z upałem w starszym wieku?

By | Blog | No Comments

Wysokie temperatury panujące za oknem potrafią być nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Niebezpieczeństwo to dotyczy głównie dzieci i osób w podeszłym wieku, a także wszystkich, których układ odpornościowy jest z jakiegokolwiek względu osłabiony (np. w wyniku przebytych lub aktualnych chorób). Dlatego tak istotne jest właściwe postepowania podczas upałów, niezależnie od tego czy senior mieszka sam, z rodzina, czy też korzysta z rozwiązania, jakim jest dom opieki dla osób starszych.

Czytaj dalej

O czym powinni pamiętać seniorzy przyjmujący leki?

By | Blog | No Comments

Rzeczą zupełnie naturalną jest, że osoby w podeszłym wieku, zmagając się z różnego rodzaju dolegliwościami i chorobami, stale, bądź cyklicznie przyjmują jakieś leki. Jeśli senior korzysta z rozwiązania, jakim jest dom opieki dla osób starszych, nadzór nad przyjmowanymi lekami i ich ewentualne łączenie z innymi substancjami oraz jedzeniem są pod stałą, specjalistyczną kontrolą. Co jednak, jeśli to członkowie rodziny podają seniorom lekarstwa lub to oni sami je sobie dawkują? Warto pamiętać tutaj o kilku kwestiach.

Czytaj dalej

Choroby neurodegeneracyjne ? co warto o nich wiedzieć?

By | Blog | No Comments

Jak się okazuje, choroby neurodegeneracyjne oraz różne formy demencji coraz częściej pojawiają się wśród osób w podeszłym wieku i są coraz częściej diagnozowane przez lekarzy specjalistów. Tego rodzaju choroby w sposób szczególny wpływają nie tylko na chorego, ale także na jego najbliższe otoczenie, przede wszystkim członków rodziny seniora. Co warto wiedzieć na temat chorób neurodegeneracyjnych, jak rozpoznać moment, w którym konieczna jest seniorowi specjalistyczna opieka, jak postępować w przypadku postępującej demencji? Sprawdzamy.

Czytaj dalej

Czym jest kompleksowa ocena geriatryczna?

By | Blog | No Comments

Obawy o dostęp do zarówno podstawowej, jak i specjalistycznej opieki medycznej to jedno z zagadnień niepokojących dzisiejszych seniorów. Jeśli dołączyć do tego rolę profilaktyki oraz specyfikę wieku podeszłego i towarzyszących mu chorób, schorzeń i dolegliwości, uzyskujemy wyraźną i absolutnie konieczną do zaspokojenia potrzebę kompleksowej diagnozy medycznej osób starszych. Na czym więc polega całościowa ocena geriatryczna?

Czytaj dalej

Dni Seniora ? święto nie wszystkim znane, lecz bardzo potrzebne

By | Blog | No Comments

W roku 2017 Ogólnopolski Dzień Seniora przypada 20 listopada, Europejski Dzień Seniora ? 20 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Osób Starszych będziemy świętować 1 października. Jednak jak się okazuje to nie jedyne daty, kiedy możemy obchodzić święto naszych bliskich, którzy weszli już na dobre w swoją jesień życia. Lokalnie niemal przez cały rok obchodzone są miej lub bardziej huczne wydarzenia, w tym imprezy, spotkania, koncerty i pikniki, będące wyrazem obchodzenia tego wyjątkowego święta. Dlaczego warto uczestniczyć w obchodach dni seniorów?

Czytaj dalej

Dieta dobra dla serca seniora

By | Blog | No Comments

Od naszej diety zależy naprawdę wiele ? zdrowie, ogólne samopoczucie, pamięć, kondycja. Nie inaczej wygląda kwestia ta w przypadku seniorów. Tutaj jednak warto mieć na uwadze szczególne wymagania osób starszych w zakresie podaży odpowiednich składników i substancji odżywczych. Wiąże się to miedzy innymi z występowaniem wśród seniorów wielu schorzeń i chorób, między innymi cukrzycy, nadciśnienia, czy też problemów z sercem. Dieta może tutaj bardzo pomóc lub też znacząco zaszkodzić. Jaka zatem powinna być dieta dobra dla serca naszego seniora?

Czytaj dalej

Opieka nad starszą osobą ? o czym należy pamiętać?

By | Blog | No Comments

Opieka nad seniorami nie należy do najłatwiejszych zadań. Poza stosownymi umiejętnościami i wiedzą, niezbędne okazują się cierpliwość, zrozumienie i świadomość, że starszy człowiek ma w sobie głęboko zakorzenione nawyki, których już nikt i nic nie zmieni. Stąd tez znakomitym rozwiązaniem jest tutaj dom opieki dla osób starszych i jego przygotowana i doświadczona kadra. O czym jednak powinni pamiętać bliscy seniora, opiekujący się nim zarówno sporadycznie, jak i na co dzień?

Czytaj dalej